Основи на зеленчуците

От лекциите и упражненията по лозарство студенти ... Основи на винарството

Храстовидни овощни видове – дюля, някои сортове на сливата и вишнята, касис, червено и бяло френско грозде, лешник (леска) и др.

България поиска активиране на средства от земеделския резерв на ЕС заради щетите от суша и пожари

По дисциплината „Лозарство и биотехнологични методи“, студентите  се запознават със състоянието, проблемите и перспективите за развитието на лозарството у нас и в света.

- По какъв начин поддържате видовото разнообразие на овошките?

СЛИВИ И КАЙСИИ: Малък пазар, ниски изкупни цени и слаба реализация

Градински маркучи Бързи връзки за маркучи Макари за маркучи Пистолети и разпръсквачи за поливане Ръчни градински инструменти Ножици, триони и аксесоари Акумулаторни ножици и триони Ръчни и гръбни пръскачки Саксии Повдигнати лехи Градински аксесоари Тревна смес Вертикални градини (саксии за стена) Разсад и мини парници Борба с вредители Соларни лампи за градината Канелки за чешма Защитни мрежи и покривала Охлаждане с водна мъгла Ръчни помпи за вода Гребла за сняг Електрически градински уреди Градински бараки ВОДОПРОВОД И ОТОПЛЕНИЕ ВОДОПРОВОД И ОТОПЛЕНИЕ

Агрокоментар: Зелената сделка – между реалността и крайностите

втора половина на май пръскане срещу ябълков плодов червей – първо поколение

Изучават се характерните помологични белези на плодовете. При отделните сортове се обръща голямо вн ... ...

Институтът по Овощарство – Пловдив е постоянно и водещо научно звено на Селскостопанска Академия (ССА) при Министерството на земеделието и храните (МЗХ) с предмет научна, приложна и обслужваща дейност в областта на овощарството.

По дисциплината Лозарство, студентите  се запознават със състоянието, проблемите и перспективите за развитието на лозарството у нас и в света.

както от умерено-континенталния климатичен пояс, така и някои субтропични култури - смокиня, киви, райска ябълка, маслина, Овощарство нар и др.

В Югоизточния район е съсредоточено производството на праскови и череши, в Южния централен район – производството на круши, ябълки и сливи и джанки, а в Северния централен район се произвеждат традиционно кайсии.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *